امین عامل ابراهیمی

 وی متولد شهر مشهد دومین کلان شهر ایران میباشد. او موسیقی را از سن ده سالگی با گیتار پاپ و تئوری موسیقی نزد حسن قاضی حسینی شروع کرد و پس از مدتی بدلیل علاقه ی خانواده شروع به فراگیری اصول اولیه پیانو کرد. وی دبیرستان و پیش دانشگاهی را در رشته ی ریاضی و فیزیک به اتمام رساند و جهت مطالعه ی در دوره ی کارشناسی رشته ی معماری وارد دانشگاه آزاد مشهد شد. همزمان با آخرین سالهای دبیرستان به موسیقی فلامنکو علاقه مند شد و شروع به فراگیری آن نزد اساتیدی از قبیل منصور رسا، ایمان نظیفی و لوسیانو گوسن [Luciano Ghosen] کرد و در مسترکلاس اساتیدی چون آنتونیو ری [Antonio Rey]  و خوزه کارلوس گومز   [Jose Carlos Gomez] حضور یافته و به فراگیری پرداخت. وی در سال ۱۳۹۵ شروع به تدریس گیتار در آموزشگاه های مطرح مشهد از قبیل نی داوود و اردیبهشت و شباهنگ کرد.

وی فراگیری موسیقی کلاسیک و بصورت خاص آهنگسازی کلاسیک و ارکستراسیون را زیر نظر کیوان علایی شروع کرد. در ۱۳۹۶ از رشته ی معماری انصراف داد و وارد دوره ی کارشناسی موسیقی ایرانی شد با ساز عود شد. وی عود را نزد سهیل امین زاده فرا گرفت و در همان سال برای کارشناسی آهنگسازی در دانشگاه فونتیس [Fontys]، آکادمی موسیقی و هنرهای صحنه ای  [AMPA] پذیرش گرفت تا زیر نظر آنتونی فیومارا  [Anthony Fiumara] به تحصیل بپردازد.
حرفه ی او بعنوان آهنگساز بزودی و ظرف دو ماه اول حظور او در هلند با قطعه ی بارون برای کلارینت و پیانو در سالن   سناکل  [Het Cenakel] رونمایی شروع شد. از وی تا کنون دو بار بعنوان سخن ران در گردهمایی آهنگسازان معاصر
[living composers society]  دعوت شده .

بعد از رونمایی قطعه وی برای کوارتت زهی در سالن موزیک خه بو  [MuziekGebouw] در شهر آیندهوفن  [Eindhoven] سفارش های آهنگسازی از طرف کلیسای هیکسه [Heiske] برای ساز کریون [Carrion] که به مدت سه ماه از سال بصورت هفتگی اجرا شد و ارکستر بادی سلطنتی اورفئوس [Koninklijk Harmonieorkest Orpheus] دریافت کرد و پس از این بعنوان آهنگساز و سخن ران در پروژه ی بزرگ برابنت کر [Brabant Koor] به اسم گیلگمش [Gilgamesh] با اثری بنام او در خواب مار بیدار شد [He woke up in the snake’s dream] حظور یافت که در دو شب رونمایی کنسرت زال شهر تیلبورخ [Concertzaal Tilburg]و موزیک خه بو  [MuziekGebouw] شهر آیندهوفن  [Eindhoven] در برنامه ای همراه با ارکستر فیلارمونیک زوید ندرلندز [Philarmonie Zuid Nederlands] و گروه کر برابانت  [Brabant Koor]اجرای موفقیت آمیزی داشت که با واکنش مثبت مخاطب و منتقدین در روزنامه هایی از قبیل ان آر سی  [NRC]و برابانت داخ بلاد   [Brabant Dagblad] مواجه شد.
وی بنیان گذار ارکستر مجلسی برابانت  [Brabant Kamer Orkest] است و همچنین باتوم رهبری ارکستر را در دست دارد و همچنین بطور مداوم مشغول تحصیل رهبری با اساتیدی چون هاردی مرتنز [Hardy Mertens] و لویی باسکنس [Louis Buskens] میباشد.